Vážné dopravní nehody 14. 8. 2023 – 20. 8. 2023

Pondělí 14. 8. 2023

WIEN – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do budovy. Byl na místě mrtev.

SANKT FLORIAN (okr. Linz-venkov, Horní Rakousko) – Řidič motocyklu při předjíždění vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Zemřel na místě.

CHODEL (okr. Opole Lubelskie, Lublinské voj.) – Řidič osobního vozu při odbočování nedal přednost vozidlu na hlavní silnici a střetl se s ním. Jeho tři spolujezdkyně na místě zemřely.

BEHAROVCE (okr. Levoča, Slovensko) – Při střetu s osobním vozidlem na dálnici D1 na místě zemřela jedna z cestujících v minibusu.

Úterý 15. 8. 2023

SEDLEC (ORP Brandýs nad Labem-Stará Boleslav) – Při střetu s kamionem na dálnici D8 na místě zemřel řidič osobního vozu.

Čtvrtek 17. 8. 2023

HAVLÍČKŮV BROD – Řidič osobního vozu vjel na železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Byl na místě mrtev.

PRAHA – Řidič kropicího vozu při odbočování vjel do cesty skútru, jedoucímu ve stejném směru, a střetl se s ním. Jeho řidič na místě zemřel.

Pátek 18. 8. 2023

GÖPFRITZ AN DER WILD (okr. Zwettl, Dolní Rakousko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice, prorazil vrata a narazil do zdi. Byl na místě mrtev.

BORSKÝ SVÄTÝ JUR (okr. Senica, Slovensko) – Řidič osobního vozu na dálnici D2 zezadu narazil do před ním jedoucího kamionu. Zemřel na místě.

STARÉ HAMRY (ORP Frýdlant nad Ostravicí) – Řidič motocyklu nezvládl řízení a spadl na silnici do protisměru, kde ho přejel další protijedoucí motocykl. Byl na místě mrtev.

Sobota 19. 8. 2023

OED-OEHLING (okr. Amstetten, Dolní Rakousko) – Při hromadné nehodě pěti vozidel na dálnici A1 na místě zemřel jeden cestující.

SIGLESS (okr. Mattersburg, Burgenland) – Při střetu dvou osobních vozidel na místě zemřeli dva cestující.

KLUBINA (okr. Čadca, Slovensko) – Řidič motocyklu při předjíždění nezvládl řízení a narazil do svodidel. Byl na místě mrtev.

Neděle 20. 8. 2023

MISTELBACH (Dolní Rakousko) – Řidič minibusu na dálnici A5 z důvodu mikrospánku vyjel z komunikace a vjel do kanálu, vozidlo se následně převrátilo. Jeden ze spolucestujících na místě zemřel.

Dopravní nehody 14. 8. 2023 – 20. 8. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 14. 8. 2023 – 20. 8. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.