Vážné dopravní nehody 4. 10. 2021 – 10. 10. 2021

Úterý 5. 10. 2021

PLZEŇ – Řidič osobního vozu srazil chodkyni, která se pohybovala ve vozovce. Chodkyně na místě zemřela.

HOŘOVIČKY (ORP Rakovník) – Při čelním střetu dodávky a osobního vozu na místě zemřeli oba řidiči.

Středa 6. 10. 2021

VYŠŠÍ BROD (ORP Český Krumlov) – Řidič autobusu za tmy srazil neosvětleného cyklistu, jedoucího po silnici ve stejném směru. Cyklista byl těžce zraněn a při převozu do nemocnice zemřel.

SANKT MICHAEL IN OBERSTEIERMARK (okr. Leoben, Štýrsko) – Řidič osobního vozu na dálnici A9 dostal smyk a narazil do svodidel, od kterých se odrazil na za ním jedoucí vozidlo. Spolujezdkyně z tohoto vozidla po převozu do nemocnice zemřela.

Čtvrtek 7. 10. 2021

KATOWICE (Slezské voj.) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení, vyjel ze silnice, narazil do několika stromů a převrátil se na střechu. Zemřel na místě, stejně jako jeho spolujezdec.

KATOWICE (Slezské voj.) – Cyklista na elektrokole z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem. Byl na místě mrtev.

WALDING (okr. Urfahr-venkov, Horní Rakousko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Zemřel na místě.

Pátek 8. 10. 2021

IŁAWA (Varmijsko-mazurské voj.) – Řidič osobního vozu srazil chodce, který náhle vběhl do vozovky. Chodec na místě zemřel.

Sobota 9. 10. 2021

MICHELDORF IN OBERÖSTERREICH (okr. Kirchdorf, Horní Rakousko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem. Zemřel na místě.

PODĚBRADY – Při střetu dvou osobních vozidel na místě zemřela spolujezdkyně z jednoho z nich.

Neděle 10. 10. 2021

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI (Svatokřížské voj.) – Řidič osobního vozu nedal při odbočování přednost vozidlu na hlavní silnici a střetl se s ním. Jeden z cestujících v tomto vozidle na místě zemřel.

GORZÓW WIELKOPOLSKI (Lubušské voj.) – Řidič osobního vozu se při předjíždění odrazil od předjížděného vozidla a vjel na chodník, kde srazil chodce a následně narazil do budovy. Chodec na místě zemřel.

Dopravní nehody 4. 10. 2021 – 10. 10. 2021. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 4. 10. 2021 – 10. 10. 2021. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.