Vážné dopravní nehody 8. 8. 2022 – 14. 8. 2022

Pondělí 8. 8. 2022

WIEN – Řidič dodávky bez řidičského oprávnění při odbočování vlevo srazil chodce, který přecházel silnici na přechodu. Chodec na místě zemřel.

ROZPRZA (okr. Piotrków Trybunalski-venkov, Lodžské voj.) – Řidič autobusu při předjíždění srazil cyklistku, jedoucí ve stejném směru. Cyklistka na místě zemřela.

Středa 10. 8. 2022

GÄNSERNDORF (Dolní Rakousko) – Při střetu s nákladním vozidlem na místě zemřel cyklista.

SANKT GILGEN (okr. Salzburg-venkov, Salcbursko) – Při čelním střetu s osobním vozem na místě zemřel řidič motocyklu.

Pátek 12. 8. 2022

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Oba řidiči i spolujezdec z druhého vozidla na místě zemřeli.

NOWA WIEŚ WIELKA (okr. Bydgoszcz-venkov, Kujavsko-pomořské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem, které se odrazilo do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím osobním vozidlem. Všichni čtyři cestující z tohoto vozidla na místě zemřeli.

Sobota 13. 8. 2022

JIHLAVA – Řidič osobního vozu na nájezdu na dálnici D1 z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Po převozu do nemocnice zemřel.

EISENERZ (okr. Leoben, Štýrsko) – Řidič motocyklu při předjíždění kolony bočně narazil do osobního vozu odbočujícího vlevo. Byl na místě mrtev.

SANKT ANTON AM ARLBERG (okr. Landeck, Tyrolsko) – Řidič motocyklu nezvládl zatáčku a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Zemřel na místě.

Neděle 14. 8. 2022

HOLÍN (ORP Jičín) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Jeho řidič na místě zemřel.

KLADNO – Při střetu s osobním vozem na místě zemřel řidič motocyklu.

CHEŁM (Lublinské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do budovy. Vozidlo po nárazu začalo hořet a řidič v něm uhořel.

OTTNANG AM HAUSRUCK (okr. Vöcklabruck, Horní Rakousko) – Cyklista na elektrokole nedal při odbočování přednost vozidlu na hlavní silnici a střetl se s ním. Byl na místě mrtev.

ŻMUDŹ (okr. Chełm-venkov, Lublinské voj.) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu zezadu narazil do vozidla, odstaveného na krajnici, a převrátil vozidlo na střechu. Jeho spolujezdec při nárazu vypadl z vozidla a po převozu do nemocnice zemřel.

CZARNOCIN (okr. Piotrków Trybunalski-venkov, Lodžské voj.) – Při střetu osobního vozu s mopedem na místě zemřeli oba řidiči.

Dopravní nehody 8. 8. 2022 – 14. 8. 2022. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 8. 8. 2022 – 14. 8. 2022. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.